Eğitim Alanlarımız

SİSTEM ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE;

Zihinsel Engellilerin Eğitimi :

Yaş sınırı yoktur ama burada da ideali erken tanı, erken eğitime başlamadır. Bireysel ve grup eğitimiyle bu alanda bireylerle eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.

1-Bireysel Eğitim

Bilgisayar destekli birebir verdiğimiz eğitimlerdir. 3 yaş ve üstü tüm çocuklarımıza konu uzmanlarınca verilen eğitimler.

2-Grup Eğitimi

Grup Eğitiminde öğrenci sayısı 5'i geçmemek şartı ile öğrenilen bilgilerin grup içinde pekiştirilmesi, ritmi eğitim, psiko-ritmik eğitim, bedensel ritmik eğitim çalışmaları yapılır. Bedensel devinim yanında, paylaşma, sırasını bekleme ve grup içinde rahat hareket etme, kendine güven gibi amaçlar gerçekleştirilir.

3-Fizyoterapi Eğitimi

Uzman fizyoterapi ile;1999 yılından bu zamana kadar hizmet veren kurumumuz fizyoterapi eğitiminde uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Geniş fizyoterapi odamızın yanında binicilik eğitimi yapılmaktadır. 2006 yılı hedeflerimizin içinde hydroterapi eğitimi bulunmaktadır.

4-Öğrenme Güçlüğü Çeken Çocukların Eğitimi :

Zeka düzeyleri normal olduğu halde, öğrenme güçlüğü çeken bireylerin, zorluk çektikleri, dikkat, algılama gibi alanlarda iyileştirici çalışmalar yapılmaktadır.

5-Okula Destek Çalışmaları

Engelli Bireyler ana okulu çalışmalarından sonra, okula başladıklarında destek eğitimi çalışmaları devam etmektedir.

6-Kaynaştırma Eğitimi

Kaynaştırma Eğitimindeki Öğrencilerin Okul ve Öğretmenlerini Ziyaret: Kaynaştırma eğitimine devam eden öğrencilerimizin, her ders yılı başında ve sonraları okul ve öğretmen ziyaretleri yapılarak, Okul-Aile-Sistem işbirliği sağlanmaktadır

7-Sanat Çalışmaları

Her çalışmanın içinde eğitim amaçlı sanat çalışmaları yapılmaktadır.

8-İş Eğitimi

Özellikle 21 yaş üstü çocuklarımızın iş hayatına hazırlanmasını sağlamak ve meslek edinmelerine yardımcı olmak amacıyla yapılan eğitimlerdir. Bireyin aktif ve üretken bir kişi olarak toplumsal yaşama katılımını sağlamak amacıyla İŞ BECERİ VE MESLEKİ REHABİLİTASYON programları uyguluyoruz.

9-Drama ve Dans Eğitimi

Kurumumuz drama ve dans öğretmeni eşliğinde çocukların gelişim seviyesine uygun eğitim verilmektedir.Yasal Bilgiler

Sitemizde yer alan resimler, grafikler ve yazılı materyallerin telif hakları "Sistem Özel Eğitim"e aittir. Aksi kullanımlarda & yazılı izinsiz kullanımlarda; yasal yükümlülük tamamen ilgili ihlalci tarafından kabul edilmiş sayılır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

İletişim

CihangirCad. No: 34 Subayevleri / ANKARA
Tel: 0312 317 41 73
E-mail : info@sistemozelegitim.com

Web Tasarım : Emek Bilgisayar